Cable Ties 250 X 7.6 BLACK Tronic NT 0250-76-BK NT 0250-76-BK
(0 Review)
0 Orders
UGX 24,800
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
Product Attributes
  • Material: Nylon 66
  • Dimensions: Approx. 250 x 7.6 x 1.5 mm
  • Weight: Approx. 3 g per tie (pack of 100)
  • Features:
    • 250mm length, 7.6mm width
    • Min. tensile strength: 540 N (55 kg)
    • Operating temperature: -40°C to 85°C