Cable Ties 430 X 4.8 BLACK Tronic NT 0430-48-BK NT 0430-48-BK
(0 Review)
0 Orders
UGX 26,200
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
Product Attributes
  • Material: Nylon 66
  • Dimensions: Approx. 430 x 4.8 x 1.1 mm
  • Weight: Approx. 2.5 g per tie (pack of 100)
  • Features:
    • 430mm length, 4.8mm width
    • Min. tensile strength: 180 N
    • Operating temperature: -40°C to 85°C