MCCB BREAKER 160A 4POLE MG 160L-0160-04
(0 Review)
0 Orders
UGX 204,600
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
The Tronic MCCB Breaker 160A 4-Pole MG 160L-0160-04 offers robust circuit protection, perfect for industrial and commercial electrical systems.
Product Attributes
  • Material: Thermoset plastic housing
  • Dimensions: Approx. 120 x 120 x 90 mm
  • Weight: Approx. 1.8 kg
  • Features:
    • 160A rated current, 4-pole, 415VAC
    • 25kA breaking capacity at 415VAC