Tronic Mccb 3 Pole 250A NEW MG 250L-0250-03 MG 250L-0250-03
(0 Review)
0 Orders
UGX 191,500
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
The Tronic MCCB Breaker 250A 3-Pole MG 250L-0250-03 offers reliable circuit protection, perfect for industrial and commercial electrical systems.
Product Attributes
  • Material: Thermoset plastic housing
  • Dimensions: Approx. 140 x 105 x 90 mm
  • Weight: Approx. 2.5 kg
  • Features:
    • 250A rated current, 3-pole, 415VAC
    • 21kA breaking capacity at 415VAC