MCCB BREAKER 400A 4POLE MG 400L-0400-04
(0 Review)
0 Orders
UGX 467,300
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
The Tronic MCCB Breaker 400A 4-Pole MG 400L-0400-04 offers robust circuit protection, perfect for industrial and commercial electrical systems.
Product Attributes
  • Material: Thermoset plastic housing
  • Dimensions: Approx. 140 x 140 x 105 mm
  • Weight: Approx. 4.5 kg
  • Features:
    • 400A rated current, 4-pole, 415VAC
    • 36kA breaking capacity at 415VAC