MCCB BREAKER 630A3POLE MG 630L-0630-03
(0 Review)
0 Orders
UGX 532,900
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
The Tronic MCCB Breaker 630A 3-Pole MG 630L-0630-03 offers reliable circuit protection, perfect for industrial and commercial electrical systems.
Product Attributes
  • Material: Thermoset plastic housing
  • Dimensions: Approx. 182 x 140 x 105 mm
  • Weight: Approx. 5.5 kg
  • Features:
    • 630A rated current, 3-pole, 415VAC
    • 21kA breaking capacity at 415VAC