MCCB BREAKER 800A 3POLE MG 800L-0800-03
(0 Review)
0 Orders
UGX 1,085,600
  • Nothing tax configuration added for this product
Product Description
The Tronic MCCB Breaker 800A 3-Pole MG 800L-0800-03 offers robust circuit protection, perfect for industrial and commercial electrical systems.
Product Attributes
  • Material: Thermoset plastic housing
  • Dimensions: Approx. 210 x 140 x 105 mm
  • Weight: Approx. 6.5 kg
  • Features:
    • 800A rated current, 3-pole, 415VAC
    • 50kA breaking capacity at 415VAC